Malý velký muž

Orchestr i sbor už se usadil a O2 Aréna bouří potleskem … přichází neveliký starý muž v brýlích s tmavými obroučky, usedá za dirigentský pult a koncert začíná. 

Tomuto neobyčejnému muži je rovných devadesát let, má za sebou  víc jak šedesát let kariéry, stohy složených skladeb a hudbu k víc jak pěti stům filmů a seriálů – Ennio Morricone!

Pod mistrovou taktovkou včera zazněly v podání Českého národního symfonického orchestru, který mimochodem natočil hudbu k filmu Osm hrozných Quentina Tarantina (2015), nádherné světově proslulé melodie, při kterých mi naskakovala husí kůže. Dočkala jsem se i mého milovaného “tajijajijá” z Hodný, zlý a ošklivý, které vygradovalo do neuvěřitelného závěru první poloviny a mě (ač se mi to běžně nestává) zanechalo v slzách. Napadlo mě, že když Plzeňská filharmonie jezdí hrát živě hudbu k filmům, jako jsou Pán prstenů, Harry Potter, Star Wars … že by měl někdo nastudovat i takovýto klenot a zahrát Morriconeho hudbu živě k promítanému filmu. To by byl zážitek!

Po zaznění poslední noty včerejšího koncertu O2 Aréna aplaudovala ve stoje a vytleskala si ještě tři přídavky. A mě napadly tři myšlenky. 

Byla jsem strašně šťastná, že mohu sedět jen kousek od takového velikána a zažít tak velkolepý koncert, na který budu do smrti vzpomínat. 

Že bych chtěla, aby bylo dcerce aspoň deset let a mohla tam být se mnou, protože tohle už nikdy neuslyší. 

A že bych se chtěla dočkat takových devadesátin 🙂

Líbil se Vám článek? Pošlete ho do světa!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *