O mně

Víte, co spojuje Jaromíra Jágra, Freddieho Mercuryho, Warrena Buffeta nebo třeba Steva Jobse, Karla Gotta, Blanku Matragi a Zdeňka Pohlreicha? 

Jedno slovo … vášeň. Povedlo se jim najít něco, co naplnilo celý jejich život. 

Jaromír Jágr miluje hokej, Freddie Mercury zpíval a natáčel do poslední chvíle, Warren Buffet by nedokázal nashromáždit takové jmění, kdyby ho práce s penězi nebavila, Steve Jobs by nevytvořil Apple, Karel Gott by na svých koncertech nerozdával zářivé úsměvy, Blanka Matragi by se nestala proslulou návrhářkou a Zdeněk Pohlreich by se nestal uznávaným kuchařem.

Každý z nich miluje to, co dělá. 

Nepřísluší mi se srovnávat s takovými jmény. Jsem obyčejná klarinetistka a učitelka hudby, ale mám to štěstí, že jsem objevila svou vlastní vášeň … hudbu.

Ze všech umění právě hudba na mě má ten nejsilnější vliv. Ráda maluju, kreslím, píšu … ale jen hudba ve mně dokáže najít ty nejhlubší city a myšlenky.

Miluju ten pocit, kdy se první tóny klavíru rozezní potemnělým sálem. Naslouchající publikum se mi rozplyne v mlze. Nádech a … neživé noty ležící předem mnou se začnou probouzet k životu. Spojením dvou barev zvuku se zhmotňuje dávno napsaná hudba  v tanci, smutku, tesknotě, zuřivosti i radosti. Víří kolem mne a já se v ní utápím, ztrácím, až s ní splynu. Jsem jen já, klarinet, klavír a ONA.

Jak se mi to přihodilo?

Narodila jsem se své skvělé mámě, která mi od malinka zpívala, hrála si se mnou, vodila mě do hudebky, trpělivě se mnou cvičila na flétničku, chodila na každý můj koncert … ukázala mi svět, který se nakonec stal mým povoláním, svět, bez kterého nemůžu žít.

Představte si, že potkáte člověka, do kterého se šíleně zamilujete, protože je to pro vás ten pravý protějšek, a víte, že už nikdy nechcete být bez něj. S ním se cítíte šťastní, uvolnění, spokojení a chcete s ním být už navždy. Takovou obrovskou lásku já cítím k hudbě.

Má máma mi ukázala cestu, ze které se stala cesta životní. Teď chci tu cestu ukázat já svým dětem a chci ji s vámi sdílet 🙂

Jmenuji se Marie Benešová a jsem muzikant 🙂