Jmenuji se Marie
a jsem muzikant.

Mít z dětí muzikanty

Mé dvě děti kolem mne poskakují a zpívají si známé i vlastní písničky, při jakékoli hudbě tančí, bubnují, ťukají, tleskají, chrastí, foukají do flétničky a ta starší, které ještě nejsou ani 4 roky, se na ni začala učit. Udrží rytmus i notu a hraje se mnou hudební hry, které chystám pro sedmileté děti ze ZUŠ.

Cácorka zpívá, tančí, pak ke mně přiběhne, chytne mě kolem krku a pošeptá, že až bude velká, bude také učit děti zpívat, že bude chodit ke mně do hudebky a já ji naučím hrát na flétničku a že chce také umět hrát na klavír jako ta paní na videu (Yuja Wang). 

Zkrátka když něčím žijete a vaše dítě tím žije s vámi, je to nepopsatelný pocit.

Jenže ...

Mně se to povídá. Já jsem přece muzikant, tak přece tohle je pro mě snadné. Mám hudební sluch, proto ho musí mít i mé děti. Vy zpívat neumíte, hudební sluch nemáte a totéž je souzeno i vašim ratolestem … Opravdu?

Nevěřte tomu.

Být muzikantem a umět předat hudbu malým dětem jsou dvě odlišné věci.

... jak na to?!?

Věděla jsem už tehdy, když jsem čekala svého prvního potomka, že mu chci ukázat svět hudby. Jenže pak se dcerka narodila a já najednou zjistila, že nemám ani nejmenší ponětí o tom, jak na to. 

Žila jsem v domnění, že to bude přece hračka, vždyť jsem ten muzikant!

Chtěla jsem pro své děti jen to nejlepší, ale něco chtít a realizovat to, jsou dvě různé věci. Vůbec jsem nevěděla jak. Potýkala jsem se s úplně novou situací, učila jsem se pečovat o miminko, řešila jsem kojení, dudlíky, očkování, oblékání, zavinování, plenky, spánek nespavého kojence, poporodní deprese … a do toho všeho jsem ještě měla pocit, že svého potomka zanedbávám … chtěla jsem mu dát víc …

Hledala jsem a našla

Hledala jsem a přemýšlela, jak to, co umím, předat maličkým.

Postupně jsem skládala střípky nalezených informací s mou letitou praxí, až jsem přišla na způsob, jak se malé děti vodí do světa hudby, aby to pro ně bylo tak přirozené, jako když se učí mluvit.

Nejkrásnější ale na tom je, že vést děti k hudbě může ÚPLNĚ KAŽDÝ RODIČ a vůbec to nemusí být muzikant. 

Jak by se vám líbilo...

... kdyby vaše dítě umělo zpívat? Získalo ten pověstný hudební sluch? Mělo základní předpoklady se naučit hrát na libovolný hudební nástroj? Těžilo z obrovského bohatství, které hudba přináší? Třeba byste rádi viděli svého potomka jako leadra příštích Rolling Stones?

Se mnou se v hudbě neztratíte

Ať je vaše hudební přání jakékoliv, i kdybyste dítě chtěli vést k hudbě jen proto, že jste slyšeli, že zvyšuje IQ. Vydejte se se mnou a já vás povedu cestou, kterou jsem před vámi vyšlapala. Nebudete muset nic hledat, všechno vám naservíruji jako na stříbrném podnose. Nebudete tápat a zoufat si, že váš potomek také nebude mít hudební sluch. 

Píši pro vás eBook jako průvodce po cestě za hudbou. Protože to vy jste první hudební učitelé vašeho dítěte. Vy předáváte své ratolesti hudební základy. 

Povedu vás hudebním rozvojem dětí.

Jmenuji se Marie a jsem muzikant.