Fakt, že hudba ovlivňuje naše emoce, je nejen všeobecně známý, ale i vědecky dokázaný.

Tak třeba já, když je mi smutno, mám nejraději osamocenou jízdu autem a nahlas puštěný soundtrack z filmu Hodiny. Zvláštní, že?

Ten film je spíš depresivní než veselý. Ale za prvé Philip Glass je mým oblíbeným skladatelem a za druhé … když se cítím mizerně, veselá hudba mi nepomáhá. To spíš ta melancholická. Mám pak pocit, že se mnou soucítí a rozumí mi.

Na druhou stranu budu v tomto ohledu spíše rarita 🙂 Většina lidí potřebuje rozveselit. A je pravda, že i živé a energické kousky mi rozproudí krev.

Takže co můžete udělat, abyste si zvedli náladu?

V následující sérii videí jsem pro vás připravila na sebe navazující rytmickou hru. Našla jsem čtyři veselé hity a k nim vymyslela rytmické doprovody formou hry na tělo.

Zaručuji vám, že až se budete snažit se v bubnování udržet až do konce písničky, nějaký splín už nebude mít šanci uloupit vaši pozornost 😉

A až se budete pokoušet naučit nějaký z uvedených rytmů, nezapomeňte, že smyslem je se uvolnit a ne stresovat. Když vám to nepůjde, klidně si vymyslete něco svého 😉

Oh Happy Day
Sestra v akci II.

Jako první nás čeká hitovka z filmu Sestra v akci II. Věděli jste, že si tam Whoopi Goldbergová zahrála se svou dcerou? 🙂

Doprovod je jednoduchý. Respektive úplně primitivní třeba pro černochy. Totiž i černošky učí děti tleskat stejně jako evropské maminky. Evropanky jen tleskají na první dobu (těžkou) a černošky na druhou (lehkou).


My si zatleskáme stejně jako černoši na lehkou dobu 🙂

Don’t Worry Be Happy
Bobby McFerrin

Druhou písní je singl Bobbyho McFerrina Don’t Worry Be Happy. McFerrin ji nazpíval úplně sám a bez nástrojů neboli a capella. Jde o osm smíchaných stop.

Díky tomu získal Bobby v roce 1988 tři ceny Grammy (Nejlepší song roku, Nejlepší album roku a Nejlepší popový vokální projev).
Já k těm osmi stopám přidala ještě dvě své 😉

První doprovod už umíme, jde o tentýž jako v písni Oh Happy Day. K němu přidáme něco nového 😉

Shiny Happy People
R.E.M.

Třetí píseň se jmenuje Shiny Happy People od americké kapely R.E.M.
I když z ní srší veselá a dobrá nálada, vlastně jde o parodii. Je o Číně, její propagandě a režimu

Nicméně já ji i přes toto poselství beru pozitivně. Věřím totiž, že jednou svět přestane tolerovat, co se v Číně děje, nebude ji tiše podporovat a přestane využívat Asii jako levnou pracovní sílu. Že jednou nebudeme číst na většině zboží Made in China a Číňané se dočkají svobody.

A my mezitím přidáme další rytmus 😉

Happy
Pharrell Williams

A máme tu poslední song. Ten mě nabíjí nejvíc 🙂

Happy od Pharrella Williamse se též pyšní cenou Grammy a děti ho znají z pohádky Já, padouch 2.

Přidáváme poslední rytmus a projíždíme cílovou páskou 🥳

… and now be happy 🙂

Současná doba není jednoduchá. Naše fyzické zdraví ohrožují nové viry a naše psychické zdraví zas opatření, která se snaží zabránit tomu, aby naše těla neochořela. 

Hudba má mnoho funkcí, mezi které patří i funkce terapeutická, zábavná, relaxační a rekreační. Proč ji tedy nevyužít a neupustit trochu toho nahromaděného tlaku 🙂

Pošlete mě do světa:
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečtěte si také ...

Natáčení distanční výuky

Jak jsem učila hudební nauku distančně a padaly mi vlasy

Bylo nebylo … Také už jste určitě slyšeli ten vtip, že Čechy jsou jako Půlnoční království, protože je tu zakázáno zpívat. Naštěstí smát se zatím …

Všichni se v Betému radují

Všichni se v Betlému …

Mám ráda Vánoce, jen je mám ráda jen v prosinci 😉 Koledy hrají každoročně v obchodních domech už od října, a proto jsem se jejich hraní s …

Čert

Ďábelská hudba k uším malých dětí

Byli jste letos hodní, nebo vás peklo nemine? 😁
Blíží se Mikuláš, proto jsem připravila hudební tipy a aktivity o čertech.